Vestina Wellnes & Spa Hotel, Międzyzdroje
Tło bannera
  1. Startseite
  2. W Międzyzdrojach

W Międzyzdrojach

Datum der Ankunft
Datum der Abreise

W Międzyzdrojach

Międzyzdroje to jedna  z najpiękniejszych miejscowości polskiego Wybrzeża. Położona na największej polskiej wyspie Wolin, w północno-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. Miasto otoczone lesistymi wzgórzami Wolińskiego Park Narodowego, od północy i zachodu  otwartą rozległą panoramą ku morzu. Łagodny mikroklimat, bogate w jod powietrze, dużo słońca i cieplejsza niż gzie indziej woda w Zatoce Pomorskiej, stwarzają świetne warunki do zdrowego wypoczynku, plażowania, rekreacji oraz uprawiania sportu i turystyki kwalifikowanej.

Molo
Pierwszy drewniany pomost powstał w Międzyzdrojach w 1884 roku. W 1906 roku dokonano uroczystego otwarcia molo, które po generalnym remoncie mierzyło 370 metrów długości. Obecnie jest to najdłuższe 395m, betonowe molo w Polsce.

Aleja Gwiazd

Aleja związana z Festiwalem Gwiazd, na której uwieczniono w brązie ponad 100 odcisków dłoni artystów i pomniki, upamiętniające wielkie postacie kina i teatru.

Rezerwat Żubrów

Rezerwat Żubrów znajduje się na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, około 1,3 km od centrum Międzyzdrojów. Poza żubrami można  tu także podziwiać piękne okazy orła bielika, jeleni, saren i dzików.

Gabinet figur woskowych

Gabinet Figur Woskowych jest jednym z większych obiektów tego typu Polsce.
Znajdą tutaj Państwo prawie 100 figur woskowych przedstawiających naturalnej wielkości osoby znane z życia publicznego, np. polityków, gwiazdy kina, muzyki i sportu, postacie z filmów i bajek.

Planetarium

Planetarium w Międzyzdrojach powstało na dachu budynku przy międzyzdrojskiej promenadzie. Jest jednym z najbardziej nowoczesnych obiektów tego typu w Polsce. Na 7 metrowej kopule wyświetlane są za pomocą cyfrowego projektora trójwymiarowe obrazy pochodzące z kosmosu. 

Oceanarium

To niepowtarzalna okazja do przyjrzenia się podwodnemu światu. Zwiedzający  mogą na własne oczy zobaczyć egotyczne ryby i inne morskie organizmy, które zazwyczaj mamy okazję obejrzeć w telewizji.

Bałtycki Park Miniatur

W Bałtyckim Parku Miniatur można zobaczyć modele najciekawszych zabytków w skali 1:25 pochodzących z państw leżących nad Morzem Bałtyckim, a środek parku to miniatura Morza Bałtyckiego. Podczas 45 minutowej podróży dookoła Bałtyku do Państwa dyspozycji są przewodnicy, którzy opowiedzą o historii prezentowanych tu zabytków. 

Pakete bleiben Planen Sie Ihre Reise

Promenada Gwiazd 30
72-500 Międzyzdroje, Polska

Wirtualny spacer
mobile nav bg
Siehe auf der Karte
Rundschreiben
Abonnieren Sie unseren Newsletter und bleiben Sie über unsere Aktionen und Sonderangebote auf dem Laufenden.
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen