Vestina Wellnes & Spa Hotel, Międzyzdroje
  1. Strona główna
  2. W Międzyzdrojach

W Międzyzdrojach

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

W Międzyzdrojach

Międzyzdroje to jedna  z najpiękniejszych miejscowości polskiego Wybrzeża. Położona na największej polskiej wyspie Wolin, w północno-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. Miasto otoczone lesistymi wzgórzami Wolińskiego Park Narodowego, od północy i zachodu  otwartą rozległą panoramą ku morzu. Łagodny mikroklimat, bogate w jod powietrze, dużo słońca i cieplejsza niż gzie indziej woda w Zatoce Pomorskiej, stwarzają świetne warunki do zdrowego wypoczynku, plażowania, rekreacji oraz uprawiania sportu i turystyki kwalifikowanej.

Molo
Pierwszy drewniany pomost powstał w Międzyzdrojach w 1884 roku. W 1906 roku dokonano uroczystego otwarcia molo, które po generalnym remoncie mierzyło 370 metrów długości. Obecnie jest to najdłuższe 395m, betonowe molo w Polsce.

Aleja Gwiazd

Aleja związana z Festiwalem Gwiazd, na której uwieczniono w brązie ponad 100 odcisków dłoni artystów i pomniki, upamiętniające wielkie postacie kina i teatru.

Rezerwat Żubrów

Rezerwat Żubrów znajduje się na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, około 1,3 km od centrum Międzyzdrojów. Poza żubrami można  tu także podziwiać piękne okazy orła bielika, jeleni, saren i dzików.

Gabinet figur woskowych

Gabinet Figur Woskowych jest jednym z większych obiektów tego typu Polsce.
Znajdą tutaj Państwo prawie 100 figur woskowych przedstawiających naturalnej wielkości osoby znane z życia publicznego, np. polityków, gwiazdy kina, muzyki i sportu, postacie z filmów i bajek.

Planetarium

Planetarium w Międzyzdrojach powstało na dachu budynku przy międzyzdrojskiej promenadzie. Jest jednym z najbardziej nowoczesnych obiektów tego typu w Polsce. Na 7 metrowej kopule wyświetlane są za pomocą cyfrowego projektora trójwymiarowe obrazy pochodzące z kosmosu. 

Oceanarium

To niepowtarzalna okazja do przyjrzenia się podwodnemu światu. Zwiedzający  mogą na własne oczy zobaczyć egotyczne ryby i inne morskie organizmy, które zazwyczaj mamy okazję obejrzeć w telewizji.

Bałtycki Park Miniatur

W Bałtyckim Parku Miniatur można zobaczyć modele najciekawszych zabytków w skali 1:25 pochodzących z państw leżących nad Morzem Bałtyckim, a środek parku to miniatura Morza Bałtyckiego. Podczas 45 minutowej podróży dookoła Bałtyku do Państwa dyspozycji są przewodnicy, którzy opowiedzą o historii prezentowanych tu zabytków. 

Pakiety pobytowe Zaplanuj swój wyjazd

Promenada Gwiazd 30
72-500 Międzyzdroje, Polska

Wirtualny spacer
mobile nav bg
Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij